Najlepsza Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – 10 pytań o Medfile

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Medfile, ale do tej pory nie zapytałeś. 10 najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami:

  1. Co to jest Medfile i do czego służy?

Elektroniczna dokumentacja medyczna Medfile to proste w obsłudze narzędzie pozwalające na prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Wspiera ono wszechstronnie funkcjonowanie gabinetu medycznego, dentystycznego, fizjoterapeutycznego lub placówki medycznej.

  1. Jak działa elektroniczna dokumentacja medyczna Medfile?

System funkcjonuje w modelu SaaS, pracuje w chmurze. Dla użytkownika oznacza to brak konieczności instalacji oprogramowania na sprzęcie komputerowym. Jedyne wymogi systemu to połączenie z Internetem i aktualizacja przeglądarki.

  1. Czy jest możliwość przetestowania systemu przed jego zakupem?

Oczywiście! Masz możliwość bezpłatnego testowania programu przez 14 dni. Zasady szczegółowo opisuje regulamin serwisu i aplikacji www.medfile.pl/regulamin

  1. Jak kształtują się ceny za korzystanie z Medfile?

Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj: www.medfile.pl/cennik. Zwróć uwagę, że opłata uzależniona jest od liczby użytkowników na danym koncie.

  1. Na jaki czas zawierana jest umowa subskrypcji? Jak mogę ją opłacić?

Umowa zawierana jest na rok. Nie ma możliwości wypowiedzenia umowy w trakcie jej trwania (wyjątki opisuje regulamin). Umowę można wypowiedzieć miesiąc przed jej końcem. Brak złożenia wypowiedzenia oznacza jej przedłużenie na kolejny rok. Abonament można opłacić jednorazowo za 12 miesięcy z góry lub w formie comiesięcznej opłaty.

  1. W jaki sposób system Medfile rejestruje pacjentów?

Można to uczynić na dwa sposoby:

  • poprzez kalendarz w aplikacji Medfile – jest obsługiwany przez rejestrację i lekarza
  • pacjent rejestruje się samodzielnie przez stronę placówki
  1. Czy elektroniczna dokumentacja medyczna Medfile przypomina pacjentowi o zaplanowanej wizycie?

Tak, i dzieje się to na dwa różne sposoby. Pierwszy to przypomnienie w formie słanego automatycznie SMS-a. Może być on wysyłany 1, 2 lub 3 dni przed terminem. Pacjent może tą samą drogą odwołać lub potwierdzić spotkanie. Inną opcją jest możliwość otrzymania powiadomienia tuż po dokonaniu tej czynności przez recepcjonistę.

  1. Jak wygląda karta pacjenta?

Jest ona skonstruowana opierając się o drukowane bloczki lekarskie. Daje to możliwość prowadzenia kompleksowej historii pacjenta. Do dyspozycji jest standardowa karta pacjenta oraz karty przeznaczone dla dentystów oraz fizjoterapeutów. Lekarz ma możliwość dokładania swoich kafli niezbędnych do zebrania całościowego wywiadu medycznego. Do karty pacjenta można dodawać załączniki.

  1. Czy Medfile sprawdza ubezpieczenie pacjenta?

Tak, system jest zinterowany z systemem eWUŚ.

  1. Czy na zakończenie współpracy z Medfile odzyskam zgromadzone w nim dane?

Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Chcesz wiedzieć więcej, masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: biuro@medfile.pl
(+48) 530 610 330

Copyrights © 2024 Biostat
Badania ankietowe od 4 zł.